Служба безпеки України викрила агента Федеральної Служби безпеки РФ і структури терористів "МДБ ДНР". Про це прес-центр СБУ повідомив 23 січня.

СБУ затримала "Джигурду"
СБУ затримала "Джигурду"

"Оперативники спецслужби встановили, що в січні 2021 року через закритий канал зв'язку агент за грошову винагороду отримав від кураторів завдання сприяти поширенню штучно спровокованих масових протестів і, зокрема, так званого "тарифного майдану". Метою була дискредитація органів держвлади і дестабілізація ситуації в країні. Для цього він вже організував низку протестних заходів. Раніше співробітники СБУ задокументували, що за вказівкою ФСБ РФ фігурант, який очолював одну з проросійських партій, здійснював збір тенденційної інформації про кризові явища в соціально-економічній сфері. За задумом російських спецслужб це мало сформувати сталий протестний потенціал у прикордонному з тимчасово анексованим Кримом регіоні, а згодом-поширитися і по всій країні", - заявили в СБУ.

За даними спецслужби, в лютому 2020 року фігурант провів зустрічі з представниками окупаційної "влади" Криму, зокрема, з "главою Республіки Крим" Сергієм Аксьоновим.

"Російський агент також отримав доручення ініціювати збір підписів серед населення Херсонської області для відновлення водопостачання в АРК і розгорнути відповідну інформаційну кампанію. Крім цього, він мав популяризувати сепаратистські настрої та ідею автономізації окремих областей України. Під час перебування в тимчасово окупованому Луганську в травні 2020 року фігурант був завербований представником так званої "МГБ ЛНР" і отримав псевдонім "Джигурда", - заявили в СБУ.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнається Україною і більшістю країн світу. В даний момент між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії ведуться між ЗСУ з одного боку і російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на пред'являються Україною факти і докази.