17 квітня на 79 - му році життя помер відомий український письменник і громадсько-політичний діяч.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив письменник Василь Шкляр.

"Дочка Леся близько півночі так і написала мені два слова:"тато пішов". Іншого слова вона не змогла вимовити. Не можу і я. Володя, ти пішов. Я вже не зможу тебе обійняти. З невимовним болем обіймаю твоїх рідних", - написав він.

пост Василя Шкляра
пост Василя Шкляра

Крім цього, про смерть Яворівського також повідомила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Під час роботи в парламенті він довгий час перебував у складі її фракції.

"Він був з когорти тих, хто стояв біля витоків сучасної української державності. Один із засновників "Народного Руху", саме він зачитав у Верховній Раді Історичний Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року", — написала Тимошенко.

пост Юлії Тимошенко
пост Юлії Тимошенко

Володимир Яворівський народився в жовтні 1942 року в Крижопільському районі Вінницької області. У 1964 році закінчив Одеський університет за спеціальністю "Українська мова та література".

Володимир Яворівський
Володимир Яворівський

Працював редактором Одеського радіо, кореспондентом у редакціях різних газет і радіостанцій, кіносценаристом, літературним консультантом.

З жовтня 2001 по листопад 2011 року очолював Національну спілку письменників України.

Володимира Яворівського вважають одним з головних засновників Народного Руху України, у 1989 році він очолював його Оргкомітет з проведення установчого з'їзду.

Володимир Яворівський
Володимир Яворівський

Є лауреатом Державної премії УРСР імені Шевченка (1984 рік) за повість "вічні Кортеліси", в якій описано діяльність ОУН-УПА у 1942 році.

Володимир Яворівський-автор відомих романів "з висоти вересня"," ланцюгова реакція"," Марія з полином в кінці століття " та інших. Нагороджений орденами" За заслуги " III ступеня, Христа Спасителя, лауреат премії імені Дмитра Загула.

У 1989 — 1991 роках був народним депутатом СРСР, а після проголошення незалежності України-народним депутат України 1-го, 2-го, 4-го 5-го, 6-го скликань (з 1990 по 1998 і з 2002 по 2012 роки).