Глобальне подорожчання на світових ринках і інфляція будуть обумовлювати зростання цін на продукти в Україні.

Про це заявив міністр агрополітики Роман Лещенко в інтерв'ю порталу "Слово і Діло".

Щоб збалансувати ціноутворення, необхідно знизити ставку податку на додану вартість для цілої групи сільськогосподарських товарів. Така позиція Мінагрополітики, яка, за словами Лещенка, розходиться з точкою зору Мінфіну. Останні вважають, що податок треба підвищити до 20%.

"Наше бачення таке, що нам треба збалансувати дві речі: прийняти в цьому році закон про внутрішню торгівлю і врегулювати діяльність торгових мереж, так як націнки, які вони формують по окремих групах товарів, виходять за рамки ринкового ціноутворення", – сказав Лещенко.

овочі, базар
овочі, базар

Крім того, існує необхідність держрегуляції ряду товарів.

"Ми не можемо допустити ситуації, яка була з маслом, коли масло українського виробництва в Польщі коштувало на 10% дешевше, ніж в Україні. Була абсолютно зрозуміла ситуація, за якою держава в пожежному порядку адміністративними методами намагалася збалансувати ціноутворення шляхом введення відповідного квотування і заборони експорту", – зазначив міністр.

Він підкреслив, що оптимальна формула полягає в "балансуванні через ПДВ". Це питання буде обговорюватися з Мінфіном найближчим часом.