Відома українська письменниця та мовознавиця Лариса Ніцой знавана захисниця української мови та одна з тих, хто завжди намагається не тільки спілкуватися солов'їною у побуті, а й навернути якомога більше українців.

Раніше риторика Лариси Ніцой була більш агресивною щодо російськомовних українців, але як видно зараз письменниця вдалася до більш тонких засобів зокрема пояснює, чому людям краще переходити на українську. Хоча спочатку це справді важко і справа не одного дня.

Про це Лариса Ніцой написала на своїй сторінці у мережі facebook.

Лариса Ніцой
Лариса Ніцой

"Я знаю, що Вам важко. Я розумію, бо в мене був подвійний перехід. Спочатку з української на російську. Я готувалася до російського філфаку, знала перфектно російську і сни мені снилися російською мовою, чеховським стилем. Я вступила на філфак, але не на російський, а на український. Несподавано для себе. То були Божі "фокуси". Я це зрозуміла пізніше. Тоді мене знову чекав перехід - на українську. На українську з російської перехід був важчим. Не знаю, чому так, адже українська моя рідна. Російська, перепрошую, чіпляється, як реп'ях. Миттєво. Як пирій в городі. Уже як завівся - спробуй виведи. Російську я з себе вичавлюю й досі. І досі якісь слова вистрибують у голові спочатку російською, а потім я їх перекладаю. Українську треба опановувати. Але! Це такий кайф смакувати українські слова! Сприймайте і ви вивчення української не як муку, а як смакування спочатку слів, а потім і мови", – пояснила Лариса Ніцой.

Також письменниця зазначає, що попри роки спілкування українською, у неї й досі виникають труднощі та вона деколи підшукує аналоги українських слів у голові. Тож єдиний шлях досконалення – спілкування.

Лариса Ніцой
Лариса Ніцой

"Я знаю, що вас заглючує, чи правильно ви говорите українською. Як мене в студії. І ви починаєте думати, як сказати те чи інше слово. А ви не думайте. Ви більше читайте і більше говоріть. Спочатку переказуйте собі прочитані українською уривки. Потім говоріть з друзями, рідними. Інтуїтивно говоріть. Бо українська мова інтуїтивна. Говоріть українською багато, говоріть українською постійно - і ви виговоритеся. По собі знаю. Нащо це вам? Якщо це складно, то може й не треба? ТРЕБА. Треба думати не лише про свій комфорт, а й про вашу користь для вашої країни. А Україні від української мови - величезна користь. Це її благо. І нехай ваша українська буде вашим героїзмом в ім'я України. І нехай ваша українська буде вашим подарунком вашій Україні. І не переживайте, що вас глючить. Час від часу глючить не лише вас, а й українськомовних. Бо ми всі вчимося. Разом. Української", – надихає Лариса Ніцой.